PCD25M98S0T20/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for PCD25M98S0T20/AA is not available
PCD25M98S0T20/AA
DigiKey Part Number
4306-PCD25M98S0T20/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PCD25M98S0T20/AA
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Connector Type
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C