ORD50F1000S/AA-15 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for ORD50F1000S/AA-15 is not available
ORD50F1000S/AA-15
DigiKey Part Number
4306-ORD50F1000S/AA-15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ORD50F1000S/AA-15
Description
ORD50F1000S/AA-15
Detailed Description
50 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C