ORD50F1000S-15 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for ORD50F1000S-15 is not available
ORD50F1000S-15
DigiKey Part Number
4306-ORD50F1000S-15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ORD50F1000S-15
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
50 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C