ORD25S1000S/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 21
In Stock: 36
Image for ORD25S1000S/AA is not available
ORD25S1000S/AA
DigiKey Part Number
4306-ORD25S1000S/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ORD25S1000S/AA
Description
ORD25S1000S/AA
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C