EVD25S10Z00 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 21
In Stock: 36
Image for EVD25S10Z00 is not available
EVD25S10Z00
DigiKey Part Number
4306-EVD25S10Z00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EVD25S10Z00
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
Flash
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C