ORD15M10000 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 2
In Stock: 37
In Stock: 23
Image for ORD15M10000 is not available
ORD15M10000
DigiKey Part Number
4306-ORD15M10000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ORD15M10000
Description
ORD15M10000
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Connector Type
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C