ODD44M50000 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for ODD44M50000 is not available
ODD44M50000
DigiKey Part Number
4306-ODD44M50000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ODD44M50000
Description
ODD44M50000
Detailed Description
44 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Connector Type
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C