ODD15M10000 is available for purchase but is not normally stocked.
Amphenol Positronic
In Stock: 598
Datasheet
Image for ODD15M10000 is not available
ODD15M10000
DigiKey Part Number
4306-ODD15M10000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ODD15M10000
Description
ODD15M10000
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Connector Type
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Signal
Wire Gauge
22-30 AWG
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Termination
Crimp
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C