DD15M1F00X/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Amphenol Positronic
In Stock: 598
Datasheet
Image for DD15M1F00X/AA is not available
DD15M1F00X/AA
DigiKey Part Number
4306-DD15M1F00X/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD15M1F00X/AA
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C