ODD104M3S0TS is available for purchase but is not normally stocked.
Amphenol Positronic
In Stock: 5
Datasheet
Image for ODD104M3S0TS is not available
ODD104M3S0TS
DigiKey Part Number
4306-ODD104M3S0TS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ODD104M3S0TS
Description
ODD104M3S0TS
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
104 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C