MD50M3S0T2S/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for MD50M3S0T2S/AA is not available
MD50M3S0T2S/AA
DigiKey Part Number
4306-MD50M3S0T2S/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MD50M3S0T2S/AA
Description
MD50M3S0T2S/AA
Detailed Description
50 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C