MD50M32S0T30 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for MD50M32S0T30 is not available
MD50M32S0T30
DigiKey Part Number
4306-MD50M32S0T30-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MD50M32S0T30
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
50 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C