MD50F3S0T30-15 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for MD50F3S0T30-15 is not available
MD50F3S0T30-15
DigiKey Part Number
4306-MD50F3S0T30-15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MD50F3S0T30-15
Description
MD50F3S0T30-15
Detailed Description
50 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C