MD50F32S0T20 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for MD50F32S0T20 is not available
MD50F32S0T20
DigiKey Part Number
4306-MD50F32S0T20-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MD50F32S0T20
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
50 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C