MD50F3S00X is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for MD50F3S00X is not available
MD50F3S00X
DigiKey Part Number
4306-MD50F3S00X-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MD50F3S00X
Description
MD50F3S00X
Detailed Description
50 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C