MD50F3S000/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for MD50F3S000/AA is not available
MD50F3S000/AA
DigiKey Part Number
4306-MD50F3S000/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MD50F3S000/AA
Description
MD50F3S000/AA
Detailed Description
50 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C