MD37F5R4NT0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for MD37F5R4NT0 is not available
MD37F5R4NT0
DigiKey Part Number
4306-MD37F5R4NT0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MD37F5R4NT0
Description
MD37F5R4NT0
Detailed Description
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Backset Spacing
0.283" (7.20mm)
Number of Positions
Features
Board Lock, Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C