MD37F3S60TX/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for MD37F3S60TX/AA is not available
MD37F3S60TX/AA
DigiKey Part Number
4306-MD37F3S60TX/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MD37F3S60TX/AA
Description
MD37F3S60TX/AA
Detailed Description
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Features
Board Lock
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C