MD25M3S0T2S is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for MD25M3S0T2S is not available
MD25M3S0T2S
DigiKey Part Number
4306-MD25M3S0T2S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MD25M3S0T2S
Description
MD25M3S0T2S
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C