MD25F30000/AA-15 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 2
Image for MD25F30000/AA-15 is not available
MD25F30000/AA-15
DigiKey Part Number
4306-MD25F30000/AA-15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MD25F30000/AA-15
Description
MD25F30000/AA-15
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C