MD15M3S00Z/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for MD15M3S00Z/AA is not available
MD15M3S00Z/AA
DigiKey Part Number
4306-MD15M3S00Z/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MD15M3S00Z/AA
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C