MD15M3300T20 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for MD15M3300T20 is not available
MD15M3300T20
DigiKey Part Number
4306-MD15M3300T20-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MD15M3300T20
Description
MD15M3300T20
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C