MD15M330000 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for MD15M330000 is not available
MD15M330000
DigiKey Part Number
4306-MD15M330000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MD15M330000
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C