HDC9M5B300S-14 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC9M5B300S-14 is not available
HDC9M5B300S-14
DigiKey Part Number
4306-HDC9M5B300S-14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC9M5B300S-14
Description
HDC9M5B300S-14
Detailed Description
9 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
11A
Backset Spacing
0.283" (7.20mm)
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C