HDC37S3S60T2S/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC37S3S60T2S/AA is not available
HDC37S3S60T2S/AA
DigiKey Part Number
4306-HDC37S3S60T2S/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC37S3S60T2S/AA
Description
D-SUB CONNECTOR
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Features
Board Lock
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C