HDC37M32000S is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC37M32000S is not available
HDC37M32000S
DigiKey Part Number
4306-HDC37M32000S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC37M32000S
Description
HDC37M32000S
Detailed Description
37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C