HDC37M3000S/AA-15 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC37M3000S/AA-15 is not available
HDC37M3000S/AA-15
DigiKey Part Number
4306-HDC37M3000S/AA-15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC37M3000S/AA-15
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C