HDC25S5R7000/AA is out of stock and can be placed on backorder.
In Stock: 0
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
HDC25S5R7000/AA
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
HDC25S5R7000/AA
DigiKey Part Number
4306-HDC25S5R7000/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC25S5R7000/AA
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SOLDER
Detailed Description
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HDC25S5R7000/AA Models
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Packaging
Bag
Current Rating (Amps)
7.5A
Backset Spacing
0.283" (7.20mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C