HDC25S5B30T2S/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC25S5B30T2S/AA is not available
HDC25S5B30T2S/AA
DigiKey Part Number
4306-HDC25S5B30T2S/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC25S5B30T2S/AA
Description
HDC25S5B30T2S/AA
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
11A
Backset Spacing
0.283" (7.20mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C