HDC25S5B30T20 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC25S5B30T20 is not available
HDC25S5B30T20
DigiKey Part Number
4306-HDC25S5B30T20-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC25S5B30T20
Description
HDC25S5B30T20
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
11A
Backset Spacing
0.283" (7.20mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C