HDC25S3P00S/AA-50 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC25S3P00S/AA-50 is not available
HDC25S3P00S/AA-50
DigiKey Part Number
4306-HDC25S3P00S/AA-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC25S3P00S/AA-50
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C