HDC25S300T20 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC25S300T20 is not available
HDC25S300T20
DigiKey Part Number
4306-HDC25S300T20-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC25S300T20
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C