HDC25S20HE20/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
New at DigiKey
Image for HDC25S20HE20/AA is not available
HDC25S20HE20/AA
DigiKey Part Number
4306-HDC25S20HE20/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC25S20HE20/AA
Description
HDC25S20HE20/AA
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
11A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Signal
Wire Gauge
20 AWG
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Contact Material
Copper Alloy
Termination
Solder Cup
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C