HDC25S20ANEX/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC25S20ANEX/AA is not available
HDC25S20ANEX/AA
DigiKey Part Number
4306-HDC25S20ANEX/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC25S20ANEX/AA
Description
HDC25S20ANEX/AA
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
11A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Wire Gauge
20 AWG
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C