HDC25M5S50T6S/AA-50 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC25M5S50T6S/AA-50 is not available
HDC25M5S50T6S/AA-50
DigiKey Part Number
4306-HDC25M5S50T6S/AA-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC25M5S50T6S/AA-50
Description
HDC25M5S50T6S/AA-50
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Connector Type
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Backset Spacing
0.283" (7.20mm)
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C