HDC25M500TS/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC25M500TS/AA is not available
HDC25M500TS/AA
DigiKey Part Number
4306-HDC25M500TS/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC25M500TS/AA
Description
HDC25M500TS/AA
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Backset Spacing
0.283" (7.20mm)
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C