HDC25M5R6000/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC25M5R6000/AA is not available
HDC25M5R6000/AA
DigiKey Part Number
4306-HDC25M5R6000/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC25M5R6000/AA
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
11A
Backset Spacing
0.283" (7.20mm)
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C