HDC25M5R200Z/AA-14 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC25M5R200Z/AA-14 is not available
HDC25M5R200Z/AA-14
DigiKey Part Number
4306-HDC25M5R200Z/AA-14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC25M5R200Z/AA-14
Description
HDC25M5R200Z/AA-14
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
11A
Backset Spacing
0.283" (7.20mm)
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C