HDC25M3S6000/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC25M3S6000/AA is not available
HDC25M3S6000/AA
DigiKey Part Number
4306-HDC25M3S6000/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC25M3S6000/AA
Description
HDC25M3S6000/AA
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Features
Board Lock
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Board Side (4-40)
Contact Material
Copper Alloy
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C