HDC25M3000C-15 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC25M3000C-15 is not available
HDC25M3000C-15
DigiKey Part Number
4306-HDC25M3000C-15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC25M3000C-15
Description
HDC25M3000C-15
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Cadmium Plated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C