HDC25M30000-14 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC25M30000-14 is not available
HDC25M30000-14
DigiKey Part Number
4306-HDC25M30000-14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC25M30000-14
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C