HDC25M20Z0X/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC25M20Z0X/AA is not available
HDC25M20Z0X/AA
DigiKey Part Number
4306-HDC25M20Z0X/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC25M20Z0X/AA
Description
HDC25M20Z0X/AA
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
11A
Connector Type
Plug, Male Pins
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Signal
Wire Gauge
20 AWG
Copper Alloy
Termination
Solder Cup
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C