HDC25M20J00/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC25M20J00/AA is not available
HDC25M20J00/AA
DigiKey Part Number
4306-HDC25M20J00/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC25M20J00/AA
Description
HDC25M20J00/AA
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
11A
Connector Type
Plug, Male Pins
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Wire Gauge
20 AWG
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C