HDC25M2000S/AA-759.1 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC25M2000S/AA-759.1 is not available
HDC25M2000S/AA-759.1
DigiKey Part Number
4306-HDC25M2000S/AA-759.1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC25M2000S/AA-759.1
Description
HDC25M2000S/AA-759.1
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Wire Gauge
20 AWG
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C