HDC25M2000C-759.1 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC25M2000C-759.1 is not available
HDC25M2000C-759.1
DigiKey Part Number
4306-HDC25M2000C-759.1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC25M2000C-759.1
Description
HDC25M2000C-759.1
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Cadmium Plated
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Wire Gauge
20 AWG
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C