HDC15S3000S-50 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC15S3000S-50 is not available
HDC15S3000S-50
DigiKey Part Number
4306-HDC15S3000S-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC15S3000S-50
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C