HDC15S30000 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC15S30000 is not available
HDC15S30000
DigiKey Part Number
4306-HDC15S30000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC15S30000
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C