EVD25P10Z00 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for EVD25P10Z00 is not available
EVD25P10Z00
DigiKey Part Number
4306-EVD25P10Z00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EVD25P10Z00
Description
EVD25P10Z00
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
Flash
Connector Type
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C