DD78S4R7N0S/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
New at DigiKey
Image for DD78S4R7N0S/AA is not available
DD78S4R7N0S/AA
DigiKey Part Number
4306-DD78S4R7N0S/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78S4R7N0S/AA
Description
DD78S4R7N0S/AA
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Number of Positions
Features
Board Lock, Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C