DD78S4R7N0C-14 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD78S4R7N0C-14 is not available
DD78S4R7N0C-14
DigiKey Part Number
4306-DD78S4R7N0C-14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78S4R7N0C-14
Description
DD78S4R7N0C-14
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Cadmium Plated
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Number of Positions
Features
Board Lock, Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C